Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej
lipiec 2024
P W Ś C P S N
« lut    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Nasi Fundatorzy
 • ChodkowskaMarta
 • Długokęcka Edyta Janina
 • Gulatowicz Barbara
 • Jankowska Danuta
 • Janowska Jolanta Wanda
 • Kardaś Małgorzata
 • Kozak Barbara Katarzyna
 • Prekiel Joanna Mariola
 • Suwińska Mariola Danuta
 • Szymborska Wanda
 • Wichlińska Hanna
 • Zegler Barbara
Zarządzanie stroną

Galerie

Sala Doświadczeń Świata

Piknik rodzinny 2013

„Gimnastyka szarych komórek – zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu przasnyskiego”

Przasnyska Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Świetlik zakończyła realizację projektu pod nazwą „Gimnastyka szarych komórek – zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu przasnyskiego”. Były to zajęcia świetlicowe, podczas których dzieci i młodzież, w tym z niepełnosprawnością, poprzez wykonywanie różnych doświadczeń poznawały otaczający nas świat. Obserwowali otaczającą przyrodę. Dzieci, pod nadzorem opiekunów wykonywały różne eksperymenty. Obserwowały, używając nowoczesnego mikroskopu obiekty niedostrzegalne gołym okiem. Mali odkrywcy szukali wyjaśnień na obserwowane przez siebie zjawiska. Badali, w jaki sposób zachowują się różne ciecze i dlaczego właśnie tak? Uczestnicy zajęć świetlicowych dotarli także do Wioski Westernu w Sarnowej Górze, gdzie powitało ich dwóch Indian, którzy opowiadali o codziennym życiu w wiosce. Każdy z pomalowaną twarzą mógł wziąć udział w wybranej zabawie. Wszyscy mogli strzelać z łuku i wiatrówki. Dzieci podziwiały ptaki drapieżne a nawet, ci odważniejsi, mogły je potrzymać na ręku. Z ogromną frajdą bawiły się w parku rozrywki, na karuzeli, dmuchanej zjeżdżalni, trampolinie, tyrolce, dmuchanych zjeżdżalniach.

Cykl zajęć świetlicowych w tym wycieczka zorganizowane były w ramach projektu „Gimnastyka szarych komórek – zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu przasnyskiego” realizowanego przez Przasnyską Fundację Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Świetlika finansowanego ze środków Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży i Fundację PZU.

 

V Rodzinny Piknik Świetlika

Przasnyska Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Świetlik zorganizowała już Piąty Rodzinny Piknik Świetlika. Odbył się 30.06.2013r. w Przasnyszu. W imprezie wzięły udział rodziny z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością, łącznie 96 osób. Piknik Świetlika to impreza integracyjna dla rodzin wychowujących dzieci i młodzież z niepełnosprawnością. To możliwość spotkania się osób, które mają podobne zmartwienia, problemy. To czas wspólnej zabawy dzieci.
Uczestnicy pikniku mieli okazję do wspólnej zabawy przy muzyce, uczestniczyli w zabawach i konkursach, prowadzonych przez zespół MILATEO.
Chcemy gorąco podziękować sponsorom imprezy: głównemu sponsorowi – Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przasnyszu, oraz cukierni „Kaczorek” za słodycze, hurtowni „Ania” i Fundacji „SCALAM – PROSTUJEMY DROGI ŻYCIA” za ufundowanie pamiątkowych nagród dla uczestników imprezy.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego pikniku.

Prezes fundacji
Hanna Wichlińska